Sukienka wieczorowa

Sukienka wieczorowa to kreacja, którą kobieta chciałaby założyć i już nie ściągać. W takiej kreacji kobieta musi czuć się jak księżniczka. Z jednej strony się tak czuje, a z strony zaś drugiej wie, że jak Kopciuszek będzie musiała powrócić do szarości dnia codziennego, a sukienka wieczorowa zawiśnie w szafie. Jakie sukienki wieczorowe będą modne w sezonie jesień/zima 2010/2011 ? W jaką suknię wieczorową warto zainwestować ? Czy sukienki wieczorowe z jesienno-zimowej kolekcji bardzo się będą różnić od tych, które już mamy w szafie? Jakie kolory sukni wieczorowych będą w sezonie jesienno-zimowym 2010/2011 na topie?

Lato przyniosło nam suknie wieczorowe w kolorze pasteli oraz krwistej czerwień. Jesień/zima 2010/2011 zabierze nam pastele i czerwień, a co da w zamian? Sukienka wieczorowa w sezonie jesień/zima 2010/2011 powinna być w odcieniu niebieskiego ( granaty, błękity, lazury - wszystko będzie na topie ), bądź też projektanci proponują odcienie szarości, a także szarości wymierzanej z brązem, zgniłą zieleń, wyblakłą żółć oraz brąz wymieszany z fioletem. Poza niebieskim wszystkie pozostałe odcienie są raczej ponure, mimo to sukienki wieczorowe w tych kolorach wyglądają rewelacyjnie.

Ponure kolory balansuje krój sukienki oraz materiał. Lejąca się tkanina, okalająca delikatnie ciało i mieniąca się w świetle daje efekt jakby sukienka wcale nie była szara, a mieniąca się srebrem i brokatem. Sukienki o bardziej ponurych kolorach będą mieć również głębokie dekolty, często przyozdabiane kryształkami bądź brokatem. Krój sukienek prosty w przypadku odcieni szarości i reszty stonowanych cieni, zaś bardziej finezyjny w przypadku odcienie niebieskiego. Sukienki wiązane na szyi, bądź obok niej przeplatane i na skos przechodzące przez plecy, a także sukienki bez ramiączek.

Sukienka wieczorowa na jesień/zimę 2010/2011 nie jest jakoś pod względem kroju różna od tych kreacji, które już mamy w szafie, szczególnie gdy popatrzymy na te sukienki w jesiennych kolorach. W przypadku niebieskich sukni można zauważyć kloszowane spody sukni, które przypominają bardziej suknię balową aniżeli wieczorową oraz np. spody sukni zrobione jakby z piórek, ale skrojone wąsko. Na wybiega wśród propozycji projektantów można również było spotkać sukienki wieczorowe średniej długości, czyli takiej do kolan. Dość niecodzienne, bo z reguły suknia wieczorowa to długa suknia, a krótkie wlicza się raczej do sukienek koktajlowych. Trendy jednak się zmieniają.

Teraz już zapraszam do naszej szafy, a raczej na pokaz slajdów modnych sukienek sezonu jesień/zima 2010/2011.17.09.2010. 09:04

Komentarze

Irka 24.08.2011. 06:01

Śliczna jest ta sukienka

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:


8 + 2 =