Sukienki letnie

sukienki letnie
Marynarskie lato 2010
I znów jak bumerang powraca tego lata styl marynarski. Morze, dzika plaża, półnagie kobiety... Tak to jest to powiedziały mężczyzna. Dla kobiet jednak czas wakacji to czas na zakup nowych ubrań, w których będą mogły wybrać się na plażę, czy na miasto podczas wakacyjnych wycieczek. Jakie sukienki letnie będą pasowały na wakacyjny wyjazd nad morze? Z pewnością można zabrać ze sobą kwieciste sukienki, które są tego lata na tobie, ale warto również zainwestować w jakąś marynarską sukienkę, gdyż marynarskie stroje będą robiły furrorę nad morzem tego lata.

Co takiego wyjątkowego jest w marynarskich sukienkach i ogólnie ubraniach, że co lato są na topie i zyskały już miano ponadczasowych kreacji?

Marynarskie sukienki nosiły je nasze babcie i prababcie, a dziś nadal są na topie. Całe szaleństwo rozpoczęło się jak zwykle dzięki gwiazdom telewizji. Już w latach 50-tych w czarno-białych filmach wielkie gwiazdy tj. Audrey Hepburn, czy Maxine Cooper zmieniały się w małe panie marynarz i tak ich fanki zaczęły nosić pasiaste sukienki letnie.

sukienki marynarskie Stój w marynarskim stylu zyskał również popularność dzięki temu, iż jest na luzie, zwiewny, nie potrzeba do niego zbyt wielu dodatków, a mężczyźni kochają kobiety w takich strojach, gdyż zazwyczaj nie nosi się do nich bielizny. Plusy są również takie, że sukienek takich nie trzeba prasować, wygnieciona sukienka na plaży jest bardziej modna, a niżeli jak wyjdzie się w idealnie wyprasowanej kreacji, niczym prosto z wybiegu.

Sukienki letnie w marynarskim stylu, łatwo można z codziennych przerobić na wizytowe, czy koktajlowe. Wystarczy kilka prostych dodatków w postaci eleganckiego paska, szpilek i małej eleganckiej torebeczki i już nabieramy gracji. Odpowiednia fryzura, biżuteria i makijaż uwieńczą dzieło i nikt nie powie, że na kolację w czterogwiazdkowej restauracji ubraliśmy się nieodpowiednia.

Sukienka letnia w marynarskim stylu charakteryzuje się tym, że jest w kolorach bieli, granatu, czerwieni, w różnym stopniu ze sobą połączonymi. Są to sukienki zwiewne, bawełniane, o przeróżnym kroju, najczęściej luźno przylegające do ciała. Marynarski styl to również dodatki w postaci małej kotwicy przypiętej na piersi itp. Do letniej sukienki idealnie tego lata będą pasowały klapki na słomianym koturnie, bądź proste japonki. Do tego duża plażowa torba w marynarskich kolorach i spokojnie możemy jechać nad morze.

Na koniec zapraszam do naszej szafy...

02.06.2010. 09:10

Komentarze

Ten temat nie został jeszcze skomentowany

Dodaj komentarz

* = wymagane pole

:

:

:


4 + 3 =